Kvalita /

informace o kvalitě použitých materiálů

Kvalita

Kvalita materiálu, je u nás naprosto zásadní a proto na zahradní dřevostavby používáme výhradně vysušené konstrukční hranoly, tzv. KVH, BSH – hranoly.
Zahradní stavby nerealizujeme z klasického stavebního řeziva, které není vysušené a není tvarově stálé. Tato výběrová kvalita nespadá pouze na konstrukce, ale také na střešní asfaltové šindele, podkladní pásy, palubky a mnoho další.

INFO KVH:
Dřevo pro KVH hranol: Smrk, DIN 4074 S 10 Kvalita: KVH NSI hoblované, zkosené, řezané dle velikosti (DIN EN 336)
Obsah vlhkosti: 15% +/- 3%
Lepení: PUR lepidlo a pryskyřice melamin , schválené ACC . DIN 68 140 a 68 141 ( DIN EN 385) viz. KVH hranoly

Pro konstrukční hranoly KVH se vybírá vysoce kvalitní, převážně jehličnaté řezivo, zejména smrkové. Pro jednotlivé konstrukční hranoly nebo lamely je vybráno středová část kmene, přičemž podélný řez je veden středem nebo poblíž středu. Pečlivým vizuálním i strojovým výběrem jsou vyloučeny nebo odstraněny vady, které by byly na překážku kvalitě mechanicko-fyzikálních případně i pohledových vlastností konstrukčních hranolů. Tato kvalita je rozhodující pro výsledný estetický i technický efekt konstrukčních hranolů. Nedochází k výsušným trhlinám, kroucení a dalším degradacím dřeva, které se můžou projevit i na opláštění konstrukce nebo pohledových částí konstrukčních hranolů. Přesto je nutno mít na zřeteli, že dřevo je přírodní materiál se svými specifickými a přirozenými vlastnostmi. Proto nelze vznik ojedinělých a nevýznamných deformací vyloučit. Na to pamatují i příslušné normy.


Všechny konstrukční hranoly jsou vyráběny podle náročných evropských norem. Za přispění výzkumných pracovišť, zkušebních ústavů a vývojových pracovišť vysokých škol a na základě těchto skutečností a náročných zkoušek, jsou vydávány certifikáty na jednotlivé konstrukční hranoly, ale i na jejich části (např. lepené plošné i zubové spoje).

Výroba zahradních staveb z nejkvalitnějšího materiálu. Zadejte poptávku s podrobnými informacemi.